Ybs bölümü için Ankara özel üniversiteler

Ad Soyad :

Ömer T

Ybs Bölümü İlişkisi :

Ybs Tercih Edeceğim

Üniversite :
Soru :

Ankarada hangi özel üniversiteyi tercih etmeliyim medipol ve ostim arasındayım ikisi hakkında da bir çok olumsuz yorum alıyorum (Başkent üni gelmiyor)

Cevap:

Benim maalesef bilgim yok. Olan varsa yorumlara yazsın diye yayına alıyorum.

Total
0
Shares
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

1 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Kerim
Kerim
7 ay önce

Ankara’daki özel üniversiteleri birçok kritere göre sıralamadım:

Ostim Teknik Üniversitesi = Eğitimi orta-iyi arası kabul edilebilir en iyi yanı sanayi bölgesinde staj vb. konularda yardımcı oluyorlarmış. Eğer tam burslu yazmıyorsan ücretleri bir vakıf üniversitesine göre pahalı. Sosyal açıdan apartman üniversite tanımına uyuyor malesef. Ama teknik bir üniversite ve bilişim alanında çalışmaları var.

Ankara Medipol Üniversitesi = Yeni bir üniversite. Açıkçası sağlık üzerine bir üniversite bunu bilerek tercih yapmakta fayda var. Bilişim alanında çok bir çalışmalarını görmedim. Kampüsü için diyeceğim tek şey, sosyal açıdan pek bir şey beklemeyin, ancak kampüs şehrin merkezinde. Fiyat açısından diğer vakıf üniversitelerinden daha ucuz, o açıdan mantıklı.

Ufuk Üniversitesi = Yine başka bir sağlık üniversitesi. Yazılım alanında pek bir çalışmasını görmedim üniversitenin. Fiyat olarak da ortalamanın biraz üstü ücretlendirmesi var. Kampüs olarak çok bir şey beklememek lazım ama çevresi öğrenci mekanı diye biliyorum. En büyük dezavantajı şehir merkezine çok uzak. Eğitim açısından da ortalama kabul edilebilir.

Ankara Bilim Üniversitesi = Bu da yeni bir üniversite. Kampüsü fena değil, apartman üniversitelerinden iyidir ama küçüktür, ancak konumu güzeldir. Eğitimi de ortalama kabul edilebilir. Bilişim alanında çalışma yapıyorlar gibi gözüküyor. Ücretleri ortalama-üst arasında.

Türk Hava Kurumu Üniversitesi = Havacılık üzerine bir üniversite. Eğitimi iyi kabul edilebilir. Sosyal açıdan ortalama gözüküyor kampüsü. Yazılım alanında çalışmaları var. Ücretleri de diğer vakıf üniversitelerine göre daha ucuz. Konumu da merkezde, o açıdan iyi.

Başkent Üniversitesi = Bence Ankara’da YBS okunabilecek en iyi vakıf üniversitesi. Fiyatı tuzlu, ancak eğitimi iyidir. Sosyal açıdan da gayet güzel bir üniversite. Yazılım alanında bolca çalışmaları mevcut. Konumu merkeze çok uzak değil, ancak pek de yakın sayılmaz.

Çankaya Üniversitesi = YBS açısından bence fena olmayan bir üniversite. Fiyatı bir vakıf üniversitesine göre pahalı, ancak sosyal açıdan fena durmuyor. Kampüsü güzel, ancak merkeze uzak kalıyor. Bilişim alanı için çalışmaları mevcut. Eğitimi iyi kabul edilebilir.

Previous Post

Mavi Diplomasız ve İşletme Ağırlıklı YBS

Next Post

36k hukuk-ybs kararsızlığı

Related Posts
1
0
Would love your thoughts, please comment.x