ANTALYA AKEV ÜNİVERSİTESİ Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü

Bu bilgiler ANTALYA AKEV ÜNİVERSİTESİ Yönetim Bilişim Sistemleri bölümünde ki bir öğrenci / mezun tarafından doldurulmuştur.

ANTALYA AKEV ÜNİVERSİTESİ Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü

YBS Bölümü Hangi Fakülte Altında
UYGULAMALI BİLİMLER FAKÜLTESİ

YBS Bölümü Nerede
İLÇE MERKEZİNDE

ANTALYA AKEV ÜNİVERSİTESİYBS okumayı tavsiye eder misin ?
KESİNLİKLE TAVSİYE EDERİM

Derslerin ağırlık durumu (İşletme mi Bilişim mi ağırlıklı)
BİLİŞİM AĞIRLIKLI

ÜNİVERSİTE, FAKÜLTE, KAMPÜS BAĞIMSIZ YBS BÖLÜMÜ HAKKINDA DÜŞÜNCELERİNİZ, TAVSİYELERİNİZ, TECRÜBELERİNİZ NELER ?
bu bölüm teknolojiyle ve yönetim ile ilgilenen kişiler için çok keyifli bir bölüm. eşit ağırlıkta bulunan bölümler arasında son yıllarda bölüme olan talep çokça artışta ve artmaya devam ediyor. Bölüm içinde hem yönetim hem de yazılım alanında dersler alıyor olmak meslek seçimi konusunda bizlere büyük özgürlük sağlıyor. Bu nedenle de bölüm mezunlarının çalışabileceği meslek skalası oldukça geniş.

ÜNİVERSİTENİZ HAKKINDA NELER SÖYLEYEBİLİR MİSİNİZ ? TAVSİYE EDER MİSİNİZ ?

Akev üniversitesi yeni adıyla Belek üniversitesi Antalya Kadriyede bulunan bir üniversitedir. 2015 te kurulmuştur ve 2022 yılında belek üniversitesi olarak adını değiştirmiştir. İnternet üstünde hakkında geçmiş zamanlar adına yapılan kötü yorumlar tercih yapacak öğrenciler adına şüphe yaratıyor ancak üniversitede ilk senesini tamamlayan bir öğrenci olarak öğretmenlerinin gayet iyi olduğunu, öğrenciler adına sıkıntı çıkartan insanlar olmadıklarını ve öğrencileriyle ilgilenen, eğitimlere önem veren insanlar olduklarını söyleyebilirim. Ayrıca okulumuz kadrosunu aktif olarak güncelleyen ve genişleten bir okuldur. kampüs içinde özel bir yurdu vardır ben de ilk senemde bu yurdu kullandım. Okula minibüs ile ulaşımı sağlanan kyk yurdu da mevcuttur.

FAKÜLTENİZ HAKKINDA NELER SÖYLEYEBİLİR MİSİNİZ ? TAVSİYE EDER MİSİNİZ ?

fakültemizde sadece yönetim bilişim sistemleri bölümü ve uluslararası ticaret bölümü bulunmaktadır. Üniversite iki binadan oluşuyor ancak birisi yapım aşamasında o nedenle tek bir binada diğer fakülteler ile beraber ders alıyoruz.

KAMPÜSÜNÜZ HAKKINDA NELER SÖYLEYEBİLİR MİSİNİZ ? TAVSİYE EDER MİSİNİZ ?

kampüs konum olarak merkeze biraz uzak olduğu için okulun bulunduğu mahalle içerisinde vakit geçirmeye çalışıyoruz merkeze olan mesafemiz toplu taşıma ile ortalama 50 dk- 1 saat gibi bir süre. Kampüs okul gibi çok büyük olmamakla birlikte içinde bir adet kantini var dışarısında oturabileceğiniz alanlar var. Okul içindeyken arada boş vakit geçirmek konusunda yeterli alanlara sahip. Kampüsün içinde okula 2 dakikada yürüyerek ulaşabileceğiniz mesafede erkekler için ve kızlar için ayrı ayrı birer binadan oluşan özel bir yurt bulunuyor. Yurt ile ilgili soru olursa eğer instagram üstünden ulaşabilirsiniz.

KİMLER YBS BÖLÜMÜNÜ TERCİH ETMESİN ?

Teknolojiye ilgisi düşük olan adaylara bölümü önermiyorum çünkü sürekli öğrenme ve kendinizi geliştirmeye, sürekli gelişen teknolojiye ayak uydurmak zorundayız. Araştırma yapmayı sevmeyen kişilere de bölümü önermiyorum. Okulda aldığımız bilgilerin yanı sıra  hem derslerimizle alakalı hem de üzerinde uzmanlaşacağımız alan hakkında okumalar, çalışmalar gerekecektir.

Total
0
Shares
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Previous Post

NECMETTİN ERBAKAN ÜNİVERSİTESİ Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü

Next Post

AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü

Related Posts
0
Would love your thoughts, please comment.x