ANKARA HACI BAYRAM VELİ ÜNİVERSİTESİ Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü

Bu bilgiler ANKARA HACI BAYRAM VELİ ÜNİVERSİTESİ Yönetim Bilişim Sistemleri bölümünde ki bir öğrenci / mezun tarafından doldurulmuştur.

ANKARA HACI BAYRAM VELİ ÜNİVERSİTESİ Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü

YBS Bölümü Hangi Fakülte Altında
İŞLETME, İKTİSAT, İİBF VB.

YBS Bölümü Nerede
İL MERKEZİNDE

ANKARA HACI BAYRAM VELİ ÜNİVERSİTESİYBS okumayı tavsiye eder misin ?
İDARE EDER

Derslerin ağırlık durumu (İşletme mi Bilişim mi ağırlıklı)
İŞLETME AĞIRLIKLI

ÜNİVERSİTE, FAKÜLTE, KAMPÜS BAĞIMSIZ YBS BÖLÜMÜ HAKKINDA DÜŞÜNCELERİNİZ, TAVSİYELERİNİZ, TECRÜBELERİNİZ NELER ?

Yönetim Bilişim Sistemleri okuyup doğrudan yazılıma elbette yönelebilirsiniz ancak kabul etmek zor olsada bölümün amacı bu değil. Yöneticilerin daha etkin karar vermesinde yardımcı olmak için bilişim teknolojilerine hakim, iletişim kabiliyeti yüksek personel yetiştirmeyi amaçlayan bir bölümde okuyacaksınız. İşletme dersi görmek istemiyorsanız bu bölüm başlarda can sıkabilir.

ÜNİVERSİTENİZ HAKKINDA NELER SÖYLEYEBİLİR MİSİNİZ ? TAVSİYE EDER MİSİNİZ ?

Adı her ne kadar Hacı Bayram Veli olsa da üniversitemiz Gazi Üniversitesi’nin bir parçası. Hocalar Gazi Üniversitesi’nin hocaları. Dolayısıyla eğitim kalitesi olarak ortalama üstü diyebilirim.

FAKÜLTENİZ HAKKINDA NELER SÖYLEYEBİLİR MİSİNİZ ? TAVSİYE EDER MİSİNİZ ?

Fakültemizin hoca kalitesinin iyi olduğunu düşünüyorum. Lakin Yönetim Bilişim Sistemleri, İktisadi İdari Bilimler Fakültesi çatısı altında olduğu için en azından 1.sınıfta işletme dersleri yoğunlukta. Bu ilk başta can sıkabilir lakin sonraki sınıflarda bu derslerin bilişime doğru kaydığını ve %50 işletme %50 bilişim şeklinde dağıldığını söyleyebilirim.

KAMPÜSÜNÜZ HAKKINDA NELER SÖYLEYEBİLİR MİSİNİZ ? TAVSİYE EDER MİSİNİZ ?

Konumu açısından Ankara’nın merkezinde. Kızılay, Sıhhiye, Etimesgut, Yenimahalle gibi yerlerden doğrudan ulaşım sağlamak mümkün. Kampüs olarak lise kampüsünden hallice olduğunu düşünüyorum. Öyle kocaman bir kampüsümüz yok. Hukuk ve İktisadi İdari Bilimlerin 2 binasından oluşuyor.

KİMLER YBS BÖLÜMÜNÜ TERCİH ETMESİN ?

İşletme, iktisat, istatistik, muhasebe vb. dersleri görmeye 1 sene sabredemeyecekler bu bölümü seçmemeli. Bilişim derslerini ağırlıkta görmek istiyorsanız bilgisayar mühendisliği/yazılım mühendisliği seçebilirsiniz.

Yazılıma ilgisi olmayanlar bu bölümü seçmemeli. Üniversiteye geçince gelişen rehavet hissiyle beraber yazılım dersini alttan alırım diyip salabilirsiniz. Ancak bu da sizi ilerleyen süreçte çok yoracaktır.

Total
0
Shares
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Previous Post

AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü

Next Post

FIRAT ÜNİVERSİTESİ Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü

Related Posts
0
Would love your thoughts, please comment.x