404 not found hikayesi bir rivayete göre şöyledir…

PIA UÇUŞ 404

25 Ağustos 1989 günü, Pakistan Havayolları’na ait bir Fokker F-27 Gilgit şehrindeki havalimanının daracık pistine teker koymuş, küçük meydanda hızlı bir taksiyle terminal binasının önüne ulaşmıştı. Yolcularını indirdikten sonra gerekli ikmal işlemlerini tamamlayan uçak, başkent İslamabad’a gitmek için 49 yolcu ve 5 mürettebatı ile kalkışa hazırdı.

Toplam 54 kişi taşıyan Fokker F-27, 404 sefer numarası havalanacaktı. 25 Ağustos 1989 günü, saatler sabah 07.35’i gösterirken Pakistan Havayolları 404 kalkışını gerçekleştirdi. Kalkış ve tırmanma sırasında her şey yolunda gibi gözüküyordu. Pilotlar yerle rutin bağlantılarını gerçekleştiriyor, sarp dağların arasında yükselerek gözden kayboluyordu. Saat 07.40’ı gösterdiğinde, uçakla rutin bir iletişim daha gerçekleştirildi. Bu, Pakistan uçağı ile kurulan son bağlantıydı.

07.40’da gerçekleştirilen son bağlantı ardından, Pakistan 404 yapılan hiçbir çağrıya cevap vermedi. Derhal arama kurtarma çalışmaları başlatıldı ancak uçak dünyanın zorlu coğrafi bölgelerinden birinde aranıyordu. 8000 metreyi bulan yüksekliklerde, 4 gün boyunca arama kurtarma çalışmaları devam etti ancak 4. günün sonunda uçak kayıp, yolcularda ölü ilan edilerek çalışmalara son verildi.

Kayıp uçak hikayelerinin çok büyük çoğunluğunda, deniz ya da okyanus üzerindeyken kaybolmak gibi ortak bir nokta var. Ancak Pakistan Havayolları’nın 404 numaralı seferi dağlık bir bölge üzerinde kaybolmuş ve aradan geçen 30 seneden uzun zamanda hala bulunamamış.

Total
0
Shares
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Previous Post

Etkinlik & Seminer & Eğitim

Next Post

Anonymous hacker grubu, Ukrayna’ ya destek için Rusya’daki Televizyon Kanallarına siber saldırı yaptı ve hackledi

Related Posts
0
Would love your thoughts, please comment.x